MyLightningDetection

Informace

Důležité upozornění

Neneseme zodpovědnost za úplnost, kvalitu a přesnost informací na našich stránkách. Neneseme zodpovědnost za škody vzniklé spoléháním se a používáním dat z naší stránky.

Obecné

Blitzortung.org je soukromá síť stanic pozorovatelů blesků, kteří zachycují elektromagnetické signály blesků. Spolu s časovou značkou a pozicí stanice lze vypočítat z těchto signálů pozici blesků (metodou TOA - time of arrival method - čas zachycení signálu). Více informací naleznete na hlavní stránce projektu na: www.blitzortung.org.

Přesnost

Přesnost je velmi dobrá, někdy až na úroveň nižší než 1 km. To je v podstatě vyrovná komerčním detekčním systémům.

Účast

Svůj příjimač si musíte sestavit sami (stojí asi 150 euro). S ním se pak můžete zapojit do naší sítě a získáte přístup k veškerým dostupným datům o blescích. Více informací na: Blitzortung.org > Pokryjte svou oblast. Viz také: Wetter-Board

MyBlitzortung

Vizualizace na této stránce jsou vytvářeny programem MyLightningDetection (MyBlitzortung). Nelze zaručit, že tento software poskytuje správné informace! Tyto data můžete použít na vlastní zodpovědnost! MyLightningDetection je bezplatný software. Více informaci na: www.myblitzortung.org.

Využití dat

Poskytovaná data na Blitzortung.org jsou využívána pouze pro soukromé a nekomerční účely. Nejsme komerční informační službou o datech o blescích! Více informací na Blitzortung.org